Положення

                                                 ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                  Постанова  ради  Конотопської  міської організації профспілки

                                                                                       працівників освіти і науки України 28.01.2015 № П-2

                                                                          Голова Профспілки   О.Д.Бугара

 

ПОЛОЖЕННЯ 

про Конотопську міську організацію профспілки працівників освіти і науки України

 

  1. Загальні положення.

1.1. Конотопська міська організація профспілки працівників освіти і науки України є організаційною ланкою обласної організації Профспілки, добровільним об’єднанням  первинних профспілкових організацій установ і закладів освіти відповідно до Положення про міську організацію та Статуту Профспілки.

1.2. Міська організація Профспілки створюється на установчій конференції представників первинних організацій Профспілки на підставі рішень їх органів з метою об’єднання і координації спільних дій, для виконання статутних вимог і захисту прав та інтересів членів Профспілки.

1.3. Міська організація Профспілки повідомляє міське управління юстиції про належність до профспілки працівників освіти і науки України і набуває статусу юридичної особи на підставі Статуту зареєстрованої всеукраїнської громадської організації – Профспілки працівників освіти і науки України, організаційною ланкою якої є ця організація. (Свідоцтво № 1344 від 02.03.2000 року. Зміни зареєстровано Міністерством юстиції України, наказ № 467/5 від 10.02.2011 р.).

1.4. Міська організація Профспілки керується у своїй діяльності Конституцією України, 3аконом України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, законодавством України, Кодексом законів про працю України, законодавством про освіту та прийнятими відповідно до них іншими нормативно – правовими актами, міжнародними договорами, угодами, конвенціями, згода та обов’язковість виконання яких надана Верховною Радою України, Статутом Профспілки, цим Положенням, рішеннями центральних орга­нів Профспілки.

1.5. Міська організація Профспілки незалежна від органів державної влади та органів місцевого самоврядування, роботодавців, інших громадських організацій, політичних партій, їм не підзвітна і не підконтрольна.

1.6. Міська організація Профспілки будує свої відносини з органами державної влади та місцевого самоврядування, роботодавцями, їх організаціями та об’єднаннями, політичними партіями, іншими громадськими організаціями на основі принципів соціального партнерства, самостійності, взаєморозуміння, дотримання норм законодавства, договорів та угод.

1.7. Міська організація Профспілки визначає напрями своєї діяльності, виходячи з повноважень, передбачених Законом України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, статутних завдань профспілки, рішень центральних органів профспілки з метою об’єднання і координації спільних дій первинних профспілкових організацій щодо представництва й захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки в органах державної влади, місцевого самоврядування  та їх об’єднаннях.

1.8. Міська організація Профспілки, її організаційні ланки взаємодіють та співпрацюють з іншими профспілками та їх об’єднаннями, що діють в Україні, можуть входити на добровільних засадах до асоціацій, федерацій, конфедерацій, інших об’єднань профспілок України та вільно виходити з них згідно з їх Статутами (Положеннями)

 

1.9.Міська організація Профспілки здійснює свої повноваження і бере на себе зобов’язання через свій  виборний орган – раду міської організації Профспілки.

 

  1. Виборні органи міської організації Профспілки.

 

2.1. Виборними профспілковими органами міської організації Профспілки є:

2.1.1. Рада (далі – виборний орган)

2.1.2. Постійний робочий орган – президія (далі – президія).

2.2. Вищим органом міської організації Профспілки є конференція.

Звітно-виборна конференція  проводиться не рідше одного разу в 5 років.

2.3. Позачергова звітно-виборна конференція скликається на вимогу не менше 1/3 членів Профспілки, які об’єднуються міською організацією, або за вимогою вищого за ступенем керівного виборного профспілкового органу.

2.4. Конференція є правомочною, якщо в її роботі бере участь не менше двох третин делегатів.

2.5. Терміни скликання, пропозиції до порядку денного, норму представництва та порядок виборів делегатів на  конференцію визначаються на засіданні ради Профспілки.

2.6. Делегати на  конференцію обираються  на зборах первинних профспілкових організацій.

2.7. Для обговорення важливих питань діяльності міської організації Профспілки, вироблення тактики дій в конкретних умовах може скликатися позачергова  конференція Профспілки.

2.8. Рішення  конференції приймаються більшістю голосів делегатів, присутніх на ній, за умови наявності кворуму, крім рішення стосовно ліквідації або реорганізації міської організації Профспілки, яке приймається двома третинами делегатів конференції.

Рішення, прийняті більшістю, є обов’язковими для всіх членів Профспілки, включаючи меншість. Меншість має право захищати і роз’яснювати свої пропозиції.

2.9. Для організації роботи в міській профспілковій організації в період між звітно-виборними конференціями на ній обирається рада Профспілки з терміном повноважень 5 років, яка підзвітна у своїй діяльності міській конференції та вищим за підпорядкуванням профспілковим органам і діє відповідно до Положення, розробленого та затвердженого на основі Статуту Профспілки.

2.10. Для ведення поточної роботи рада Профспілки обирає із свого складу президію.

2.11. Голова міської організації Профспілки, його заступники беруть участь у роботі  міської конференції Профспілки з правом вирішального голосу за посадою.

 

2.2. Конференція:

 

2.2.1. Визначає основні напрямки діяльності  організації, вихо­дячи з повноважень, передбачених Законом України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, інших повноважень, визначених законодавством України, статутних завдань Профспілки, рішень її центральних органів;

2.2.2. Заслуховує повідомлення мандатної комісії про повноваження делегатів конференції, приймає відповідне рішення з цього питання;

2.2.3. Заслуховує звіт про діяльність ради  Профспілки, дає оцінку її роботі, заслуховує та затверджує звіт ревізійної комісії організації Профспілки.

2.2.4. Обирає делегатів на обласну конференцію Профспілки,  делегує представників до складу керівних виборних органів Профспілки та міжспілкових профоб’єднань.

2.2.5. Обирає голову міської організації Профспілки, його заступника (заступників), а з мотивів, передбачених п. 39 Статуту Профспілки, звільняє їх. З інших мотивів (за власним бажанням, у зв’язку з хворобою, зміною місця проживання, тощо) ці категорії профспілкових працівників звільняються на профспілковій конференції або на засіданні ради  Профспілки.

Вибори голови міської організації Профспілки, його заступника (заступників) проводяться закритим (таємним) або відкритим голосуванням. У такому ж порядку обираються делегати на конференції.

Обраними вважаються кандидатури, що набрали більше половини голосів від загальної кількості тих, що взяли участь у голосуванні за наявності кворуму.

2.2.6.Формує пропозиції щодо стратегічних напрямів діяльності Профспілки,  змін до її Статуту,  інших нормативних документів.

2.2.7. Приймає рішення про вступ до міжспілкових профоб’єднань.

2.2.8. Розглядає інші питання діяльності міської організації Профспілки.

2.2.9. Має право делегувати виборному органу окремі повноваження для вирішення питань, що належать до компетенції конференції.

2.2.10. У період між конференціями роботу міської організації Профспілки організовує виборний орган (рада),  який обирається конференцією.

2.2.11. Делегатами конференції за посадою є голова ради Профспілки, його заступник (заступники).

 

2.3. Рада  міської організації Профспілки.

 

2.3.1. Голова міської організації Профспілки є головою ради Профспілки.

2.3.2. Рада  Профспілки затверджує дату, порядок денний міської конференції, встановлює норму представництва і порядок виборів делегатів, розглядає документи, що вносяться на розгляд конференції. Рішення про скликання конференції рада Профспілки приймає не пізніше 3 місяців до дати її проведення. Остаточний порядок денний приймає конференція.

2.3.3. У випадку формування ради  Профспілки на засадах прямого делегування конференція Профспілки обирає постійно діючу мандатну комісію та затверджує положення про цю комісію на основі норм Статуту Профспілки. Голова міської організації  Профспілки, його заступник (заступники) є членами ради Профспілки за посадою після їх обрання.

2.3.4. Засідання ради проводяться в міру необхідності, але не рідше двох разів на рік. Засідання вважається правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини членів виборного органу.

2.3.5.  Рішення ради приймаються більшістю голосів присут­ніх його членів за умови наявності кворуму. Форму голосування /відкрите, таємне/ визначає виборний орган. Рішення ради Профспілки, прийняті більшістю, є обов’язковими для всіх членів міської організації Профспілки, включаючи меншість, а також для організаційних ланок міської організації Профспілки.

2.3.6. Дострокові вибори (формування) ради Профспілки, голови ради Профспілки, його заступника (заступників) можуть бути проведені на вимогу не менше однієї третини членів профспілки, які об’єднуються міською організацією Профспілки, або за пропозицією обласного комітету профспілки, який має право ініціювати проведення засідань нижчих за ступенем профспілкових органів.

2.3.7. Роботодавці не можуть обиратися членами ради Профспілки.

2.3.8. Рада підзвітна конференції та обласному комітету Профспілки з питань, що входять до його компетенції.

2.3.9. Для врахування професійних інтересів працівників, які є членами Профспілки, у складі ради профспілки можуть утворюватись  секції, тимчасові комісії за основними напрямами роботи, кількість і склад яких визначає рада Профспілки.

Рада Профспілки:

2.3.10. Представляє і захищає інтереси первинних профспілкових організацій,  міської організації профспілки та їх виборних органів в органах державної влади та місцевого самоврядування, у роботодавців та їх об’єднаннях.

2.3.11. Визначає основні напрями діяльності міської організації Профспілки на поточний період, виходячи із статутних положень Профспілки, рішень обласного комітету, Центрального комітету Профспілки та конференції  міської організації.

2.3.12. Координує діяльність організаційних ланок міської організації Профспілки, контролює виконання ними статутних вимог.

2.3.13. Визначає позицію профспілкових організацій при веденні колективних

переговорів та основні пропозиції щодо змісту територіальної угоди, надає практичну, юридичну, методичну, організаційну допомогу первинним профспілковим організаціям з питань ведення переговорів та укладання колективних договорів, угод, інших напрямів профспілкової діяльності.

2.3.14. Веде переговори, укладає угоди з місцевими органами державної влади та місцевого самоврядування, роботодавцями, їх об’єднаннями, контролює їх виконання.

2.3.15. Організовує і проводить навчання профспілкового активу.

2.3.16. Пропагує діяльність міської організації Профспілки через засоби масової інформації.

2.3.17. Заслуховує інформацію про роботу президії, голови та його заступників, дає оцінку їх діяльності.

2.3.18. Заслуховує інформацію голів первинних профспілкових організацій про виконання рішень органів Профспілки .

2.3.19. Розглядає та затверджує бюджет або кошторис міської орга­нізації Профспілки.

2.3.20. Скасовує прийняті рішення, якщо їх прийнято з порушенням законо­давства України, статуту Профспілки та рішень її органів.

2.3.21. Приймає рішення та організовує масові акції на захист трудових, соціально – економічних прав та інтересів працівників відповідно до законодавства України.

2.3.22. Координує діяльність профспілкових організацій, контролює
виконання ними статутних вимог, сприяє вирішенню конфліктів у профорганізаціях та між ними.

2.3.23. Здійснює інші функції за рішеннями конференції, а також функції, делеговані їй первинними  організаціями профспілки.

2.3.24. Здійснює інші функції, визначені пунктом 6 Статуту профспілки працівників освіти і науки України.

2.3.25. У період між засіданнями ради постійно діючим робочим органом міської організації Профспілки є президія.

 

2.4. Президія  ради Профспілки.

 

2.4. Президія обирається із складу ради Профспілки на період її повноважень на першому її засіданні. Кількісний склад президії визначається виборним органом. До складу президії входять голова, заступник(заступники) голови ради  Профспілки за посадою. Голова ради Профспілки є головою президії .

Президія:

2.4.1. Визначає тактику дій міської організації Профспілки у поточній суспільно-політичній та соціально-економічний ситуації, готує відповідні пропозиції на розгляд ради Профспілки, конференції.

2.4.2. Спрямовує свою діяльність на організацію виконання рішень вищих органів Профспілки, постанов конференцій та засідань ради Профспілки.

2.4.3. Скликає засідання ради Профспілки, вносить пропозиції щодо порядку денного засідання і часу її проведення, розглядає документи, що виносяться на розгляд ради Профспілки.

2.4.4. Розглядає всі питання профспілкової діяльності, які не потребують вирішення на засіданні ради  Профспілки.

2.4.5. Організовує внутріспілкову роботу, керує роботою постійних і тимчасових комісій ради Профспілки з основних напрямів профспілкової діяльності.

2.4.6. Організовує здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про працю та охорону праці, створенням безпечних і нешкідливих умов праці та навчання.

2.4.7. Організовує здійснення контролю за дотриманням роботодавцями трудового законодавства, наданням членам профспілки необхідної безкоштовної юридичної допомоги.

2.4.8. Розглядає проекти угод з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування і дає доручення щодо підписання угод, організовує колдоговірну кампанію в профспілкових організаціях, трудових колективах.

2.4.9. Заслуховує інформацію та звіти керівника відділу освіти, керівників навчально-виховних закладів з питань, що стосуються виконання угод, колективних договорів. У необхідних випадках вимагає відповідно до порядку, установленому законодавством, розірвання трудового договору (контракту) з керівником  установи, організації, якщо він порушує Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», законодавство про працю, про колективні договори і угоди.

2.4.10. Скасовує прийняті організаційними ланками міської організації Профспілки рішення, якщо їх прийнято з порушенням законодавства України, Статуту Профспілки.

2.4.11. Приймає заяви, звернення до органів державної влади й місцевого самоврядування, домагається реалізації висунутих вимог та пропозицій.

2.4.12. Забезпечує координацію і єдність дій організаційних ланок Профспілки, які входять до складу міської організації пПофспілки.

2.4.13. Розглядає питання про прийняття до міської організації Профспілки нових організаційних ланок.

2.4.14. Виступає з ініціативою про дострокове припинення повноважень нижчих за підпорядкуванням профспілкових органів, їх голів, приймає рішення про ліквідацію первинних профспілкових організацій, які фактично припинили свою діяльність і зв’язок з радою Профспілки або не сплачують профспілкові внески протягом більш як 3 місяців, зняття їх з реєстрації та повідомляє про це легалізуючий орган.

2.4.15. Організовує і координує роботу з питань навчання профспілкового активу.

2.4.16. Приймає рішення про створення й ліквідацію власних підприємств, установ, організацій відповідно до законодавства України, затверджує їх статути, призначає і звільняє їх керівників.

2.4.17. Спільно з органами управління фондом соціального страхування спрямовує дії  профспілкових органів на ефективне використання коштів, проводить роботу щодо оздоровлення членів Профспілки та членів їх сімей.

2.4.18. Організовує виконання профспілкового бюджету, контроль за надходжен­ням відрахувань від профспілкових внесків, затверджує штатний розклад апарату в межах структури і чисельності, визначених радою профспілки.

2.4.19. Вирішує  питання морального та матеріального відзначення членів Профспілки, надання благодійної допомоги за поданням виборних органів  первинних профспілкових організацій,  підвідомчих міській профспілковій  організації.

2.4.20. Організовує та координує роботу з питань культурно-освітньої діяльності серед членів Профспілки, розвитку масової фізичної культури і спорту, оздоровлення й відпочинку.

2.4.21. Розпоряджається майном, що знаходиться у власності міської організації Профспілки, управляє підвідомчими та створеними підприємствами, організаціями. Розпоряджається коштами від членських внесків, майном, придбаним за рахунок членських внесків, інших власних коштів, пожертвувань громадян, підприємств, установ та організацій або на інших підставах, не заборонених законодавством, переданими у власність міської організації Профспілки коштами та іншим майном членами Профспілки, органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

2.4.22. З метою реалізації статутних завдань Профспілки приймає рішення про здійснення необхідної господарської та фінансової діяльності шляхом створення в установленому законодавством порядку підприємств, установ, організацій із статусом юридичної особи, про формування відповідних фондів, кредитних спілок.

2.4.23. Організовує роботу щодо проведення звітів і виборів в міській організації Профспілки.

2.4.24. Забезпечує своєчасний розгляд листів і скарг членів Профспілки, організовує регулярний прийом членів Профспілки.

2.4.25. Виконує інші функції, необхідні для забезпечення діяльності міської організації Профспілки, якщо вони не належать до виключної компетенції міської конференції або ради Профспілки.

2.4.26. Може делегувати окремі свої повноваження голові виборного органу.

2.4.27. Затверджує розподіл обов’язків між головою і заступником (заступниками) голови міської організації Профспілки. За умови одночасного припинення повноважень голови ради Профспілки та його заступника (заступників) питання про керівництво президією до закінчення звітно-виборного періоду вирішується на засіданні відповідного профспілкового органу.

2.5. Засідання президії проводяться в міру необхідості, але не рідше одного разу на 2 місяці. Засідання вважається правомочним, якщо в ньому беруть участь більше половини членів президії, якщо інше не передбачено статутом Профспілки.

2.6. Рішення президії приймається більшістю голосів присутніх на засіданні її членів за умови наявності кворуму.

2.7. Члени президії ради Профспілки можуть очолювати постійні або тимчасові комісії ради Профспілки.

 

2.5. Голова ради профспілки.

 

2.5.1. Організовує виконання статутних завдань організації,  рішень профспілкових органів та несе відповідальність за їх виконання міською організа­цією Профспілки;

2.5.2. Без довіреності представляє міську організацію Профспілки в органах державної влади й місцевого самоврядування, організаціях роботодавців, об’єднаннях громадян, в інших організаціях, засобах масової інформації, від імені міської організації Профспілки підписує договори і угоди, організовує контроль за їх виконанням.

2.5.3. Робить в необхідних випадках заяви, надсилає звернення і клопотання від імені міської організації Профспілки.

2.5.4. Організовує надання практичної допомоги первинним профспілковим організаціям у здійсненні статутної діяльності.

2.5.5. Скликає засідання президії, організовує підготовку необхідних матеріалів.

2.5.6. Вносить пропозиції міській конференції щодо обрання заступника голови. (Остаточне рішення приймає конференція).

2.5.7. У межах асигнувань, передбачених бюджетом або кошторисом, формує виконавчий апарат, приймає і звільняє працівників апарату, затверджує посадові обов’язки працівників апарату, організовує їх роботу, приймає на роботу та звільняє з роботи працівників.

2.5.8. Є розпорядником коштів міської організації Профспілки в межах асигнувань, передбачених бюджетом та відповідними кошторисами.

2.5.9. Здійснює контроль за ефективністю використання майна організації, діяльністю утворених підприємств, установ та організацій, вносить пропозиції до президії щодо призначення і звільнення їх керівників.

2.5.10. Підписує рішення ради Профспілки, президії, несе відповідальність за організацію діловодства, достовірність статистичних звітів та інших документів, своєчасне подання їх до вищих профспілкових органів, за збереження документів і передачу їх у встановленому порядку до архіву.

2.5.11. Головує на засіданнях ради Профспілки, його президії.

2.5.12. Від імені міської організації Профспілки підписує договори і угоди, організовує контроль за їх виконанням.

2.5.13. Виконує інші функції, необхідні для забезпечення діяльності організації, делеговані йому виборним органом, якщо вони не є виключною компетенцією конференції, ради Профспілки, його президії.

2.14. Звільнення голови виборного органу і його заступника за порушення Статуту Профспілки,  неналежне виконання посадових обовязків проводиться відповідно до норм трудового законодавства за рішенням органу, який їх обрав.

Рішення про звільнення цих осіб з інших підстав, у тому числі за власним бажанням, приймається президією.

 

  1. Міська організація профспілки і міжнародний профспілковий рух.

 

3.1. Міська організація профспілки може встановлювати зв’язки з національними профцентрами зарубіжних країн та їх об’єднаннями, окремими закладами, установами, з якими існують історичні, культурні та економічні зв’язки, міжнародними профспілковими організаціями та об’єднаннями, укладати з ними договори та угоди про співробітництво, здійснювати спільні заходи.

3.2. Міська організація Профспілки, її організаційні ланки можуть вивчати, використовувати та поширювати досвід зарубіжних профцентрів, здійснювати обмін делегаціями,

спеціалістами, інформацією, розвивати зв’язки в галузі культури, спорту, туризму, господарської діяльності, інших сферах відповідно до законодавства України та на основі міжнародного права.

 

  1. Майно і кошти міської організації.

4.1. Міська організація профспілки в особі керівних виборних профспілкових органів володіє і самостійно розпоряджається майном та коштами, які знаходяться у її власності, з метою реалізації статутних цілей і завдань.

4.2. Кошти міської організації Профспілки складаються з:

4.2.1. Членських внесків членів Профспілки.

4.2.2. Відрахувань коштів підприємств, установ, організацій на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу.

4.2.3. Безповоротної фінансової допомоги.

4.2.4. Добровільних пожертвувань.

4.2.5. Пасивних доходів.

4.3. Розміри відрахувань профспілкових внесків до міської організації Профспілки від  первинних профспілкових організацій, які знаходяться на профспілковому обслуговуванні ради профспілки, встановлюються  на конференції або засіданні ради Профспілки.

4.4. Кошти, що надходять від членських профспілкових внесків та інших джерел, а також кошти, які відраховуються профспілковим органам, витрачаються згідно з кошторисом, затвердженим на засіданні ради Профспілки.

4.5. На основі членських профспілкових внесків та інших джерел можуть створюватись профспілкові фонди.

Порядок формування і використання цих фондів визначається радою Профспілки.

4.6. Майно міської організації Профспілки є її приватною власністю. Воно не підлягає розподілу між членами Профспілки і використовується для виконання статутних завдань в інтересах членів Профспілки.

Право розпоряджатися коштами і майном Профспілки належить виборним профспілковим органам міської організації Профспілки, які регулярно звітують перед членами Профспілки про їх раціональне використання.

4.7. У випадку виходу з профспілки її окремих членів кошти і майно не повертаються.

4.8. У випадку ліквідації міської організації Профспілки рішення про використання майна і коштів приймає ліквідаційна комісія.

 

  1. Права міської організації Профспілки як юридичної особи.

5.1. Міська організація Профспілки та її організаційні ланки є юридичними особами відповідно до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», на підставі Статуту Профспілки.

5.2.Міська організація Профспілки здійснює свої повноваження через свої керівні виборні органи, що діють відповідно до законодавства України та Статуту Профспілки, мають печатку, штамп встановленого зразка, рахунки в банках.

 

  1. Ліквідація, припинення діяльності міської організації Профспілки.

5.1.Міська організація Профспілки може припинити свою діяльність у звязку з ліквідацією чи реорганізацією.

5.2. Ліквідація або реорганізація міської організації здійснюється за рішенням конференції.

Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше двох третин присутніх делегатів конференції за наявності кворуму.

5.3.У випадку прийняття рішення про ліквідацію міської організації Профспілки конференція призначає ліквідаційну комісію.

5.4. Припинення діяльності, ліквідація міської організації як юридичної особи з інших підстав можуть здійснюватись лише за рішенням суду відповідно до законодавства.

5.5. Ліквідація міської організації Профспілки не тягне за собою припинення діяльності її організаційних ланок – первинних органі­зацій.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *